Οι μαθητές/τριες της Α΄ Γυμνασίου στην Εναλλακτική σκηνή της Εθνικής Λυρικής Σκηνής

Το 1ο Γυμνάσιο Σερρών στο Δημοτικό Θέατρο “Αστέρια” για την Εναλλακτική σκηνή της Εθνικής Λυρικής Σκηνής, η οποία βρίσκεται στην πόλη των Σερρών.
Την Τρίτη 10/5/2022 οι μαθητές και οι μαθήτριες των τμημάτων Α1 Α3 παρακολούθησαν την παράσταση: Σιωπή “Ο Βασιλιάς ακούει” στο πλαίσιο διδακτικής επίσκεψης στο μάθημα της Μουσικής με τη συνοδεία της Δντριας Ζέττα Βασιλικής, και των εκπαιδευτικών κ. Παπαδοπούλου Άρτεμις και Ντάμα Μαρίας.
Οι μαθητές απέλαυσαν τη μοναδική εμπειρία, ενθουσιάστηκαν με τους εξαιρετικούς συντελεστές και άκουσαν προσεκτικά τον κ. Ανδρέου Γιώργο, ο οποίος του μίλησε για την αξία του Θεάτρου και της επαφής των νέων με την θεατρική και μουσική τέχνη.
Η Διευθύντρια ευχαρίστησε τον κ Ανδρέου, ο οποίος είναι και απόφοιτος του 1ου Γυμνασίου και γι αυτό τον προσκάλεσε να το επισκεφτεί στο μέλλον.