Χριστούγεννα στην Ευρώπη με το πρόγραμμα etwinning

Στο πλαίσιο των προγραμμάτων eTwinning που υλοποιούμε στο σχολείο μας,κατά το μήνα Δεκέμβριο δημιουργήσαμε και στείλαμε κάρτες στη Γερμανία,τη Δανία,την Ιταλία,την Ισπανία,τη Γαλλία,την Πολωνία,την Τουρκία,,τη Μολδαβία,τη Σερβία,την Φινλανδία και αντίστοιχα λάβαμε κάρτες και από τους εταίρους μας.
Για το πρόγραμμα “Fremdsprachen erweitern Horizonte-Serres trifft Bad-Ems” που υλοποιούμε με εταίρο τη Γερμανία επιπλέον ηχογραφήσαμε χριστουγεννιάτικα τραγούδια,στείλαμε και λάβαμε βίντεομηνύματα, δημιουργήσαμε διαδραστικές εικόνες και το διασκεδάσαμε πολύ!!
Υπεύθυνη η καθηγήτρια Γερμανικών του σχολείου μας κ. Βαρναλιδου Μαρία με την καθηγήτρια Πληροφορικής κ.Κάπαλη Σοφία και τους δημιουργικούς μαθητές- μαθήτριες μας!!!
Δείτε το ΒΙΝΤΕΟ ΜΑΣ