Γιορτή 28ης Οκτωβρίου

Ημέρα γιορτής για όλα τα σχολεία της χώρας και της πόλης μας η Παρασκευή 27 Οκτωβρίου 2023, παραμονή της εθνικής μας γιορτής. Ημέρα επίσης αφιερωμένη στη γιορτή της Σημαίας μας.
Το 1 ο Γυμνάσιο τίμησε με εκδηλώσεις την επέτειο της 28 ης Οκτωβρίου 1940, τη γιορτή της Σημαίας και την απονομή αριστείων και βραβείων προς τους αριστούχους μαθητές και μαθήτριες με την ενεργή συμμετοχή όλων των μαθητών-μαθητριών και των καθηγητών τους. H γιορτή διοργανώθηκε από τις καθηγήτριες κ. Αλεξανδρίδου Ευτέρπη Φιλόλογο, κ. Ντάμα Μαρία Οικιακής Οικονομίας, κ. Τζίνη Πασχαλία Νομικό και τους μαθητές των τάξεων Γ1 και Γ2 Γιαννακοπούλου Μαρίνα, Καλλιπόση Σωκράτη – Ηφαιστίωνα, Κουταντώνη Σιώνα – ΄Εβη , Μόσχου Θωμά, Μπογιατζή Χριστίνα , Γούνα Χρυσούλα, Δάρα Μαρία, Κυπαρίσση Γιώργο, Παλιτζήκα Κωνσταντίνο και Ζαχαρία Μαρκέλλα.
Σημαντική επίσης ήταν η συνεισφορά της καθηγήτριας Καλλιτεχνικών κ. Γιαννακούδη Μαρίας στην κατασκευή των ωραίων σκηνικών της γιορτής.

Αρέσει σε %d bloggers: