Ο Κυκλαδικός πολιτισμός σε μια βαλίτσα.

Την Τρίτη 7/11/2023 οι μαθητές και οι μαθήτριες του τμήματος Α2 του σχολείου μας στο πλαίσιο του μαθήματος της Αρχαίας Ιστορία παρακολούθησαν στη Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη το πρόγραμμα φιλαναγνωσίας “ Ο Κυκλαδικός Πολιτισμός σε μια βαλίτσα”.Συνοδοί τους οι φιλόλογοι Διονυσίου Ηρώ και Φώτη Κατερίνα. Ένα ξεχωριστό βιωματικό μάθημα για τον Κυκλαδικό πολιτισμό μέσα από τη Μουσειοσκευή Κυκλαδικού πολιτισμού,που έχει δημιουργήσει το Μουσείο Κυκλαδικής Τέχνης και φιλοξενείται στη Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Σερρών. Ευχαριστούμε θερμά την υπεύθυνη του προγράμματος Δρ. φιλόλογο Πολυξένη Ιντζέ για το υπέροχο ταξίδι στον Κυκλαδικό πολιτισμό και αδημονούμε για καινούργια ταξίδια μέσα από τα προγράμματα της Δημόσιας Κεντρικής Βιβλιοθήκης Σερρών.

Αρέσει σε %d bloggers: