Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Σερρών προσκεκλημένος στο 1ο Γυμνάσιο Σερρών

Την Πέμπτη 14 Απριλίου 2022 επισκέφθηκε το 1ο Γυμνάσιο Σερρών ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Σερρών και Νιγρίτης κ.κ. Θεολόγος μετά από πρόσκληση της Διευθύντριας και του Συλλόγου Διδασκόντων στο πλαίσιο υλοποίησης του 7ου άξονα εσωτερικής αξιολόγησης της σχολικής μονάδας.

Ο Μητροπολίτης με τον φωτισμένο λόγο του μίλησε αρχικά στους εκπαιδευτικούς του σχολείου, τονίζοντας τον σπουδαίο ρόλο τους στη διαμόρφωση του ήθους και της παιδείας των νέων με πρόταγμα την αγάπη. Στη συνέχεια, στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου συζήτησε στο πλαίσιο ενός ιδιαίτερα ζωντανού διαλόγου με τους μαθητές και τις μαθήτριες 3 τμημάτων του σχολείου, οι οποίοι εκπροσώπησαν τις τρεις τάξεις της σχολικής μονάδας.

Η Διευθύντρια κα. Ζέττα Βασιλική προσέφερε αναμνηστικά δώρα στον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη ως ελάχιστο δείγμα ευχαριστίας για την αποδοχή της πρόσκλησης.

Αρέσει σε %d bloggers: