Παρουσίαση εκπαιδευτικών προγραμμάτων-Λήξη Διδακτικού έτους

Τελευταία Ημέρα του Διδακτικού έτους και ο λόγος στους μαθητές/τριες και τα δημιουργικά έργα τους. Τη Δευτέρα 29 Μάϊου 2023  στο 1 Γυμνάσιο Σερρών ολοκληρώθηκαν τα μαθήματα και παρουσιάστηκαν κάποια από τα δημιουργικά εκπαιδευτικά προγράμματα που υλοποιήθηκαν στη διάρκεια της σχολικής χρονιάς. Την 1η Δ.Ω όλη η Α Γυμνασίου ενημερώθηκε από τη Διευθύντρια του σχολείου για τη πρωτόγνωρη για αυτούς διαδικασία των εξετάσεων. Τις επόμενες ώρες ανά τάξη παρουσιάστηκαν εκπαιδευτικά προγράμματα που σχεδιάστηκαν και υλοποιήθηκαν στη διάρκεια της σχολικής χρονιάς 2022-23. Δόθηκαν οι έπαινοι σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες που συμμετείχαν στα εκπαιδευτικά προγράμματα ενώ παρουσιάστηκαν από τους ίδιους τους μαθητές  τα έργα του Ομίλου Ρομποτικής!

Αρέσει σε %d bloggers: