Χριστουγεννιάτικη γιορτή

Την τελευταία ημέρα μαθημάτων για το 2021 αποχαιρετίσαμε τη χρονιά που μας πλήγωσε, που μας φίμωσε, που μας κράτησε μακριά από αγαπημένους, που μας στέρησε τον έναν από τον άλλο γεμίζοντας με φόβο και θλίψη την ψυχή μας… τηρώντας όλα τα υγειονομικά μέτρα προσδίδοντας μια νότα χαράς και αισιοδοξίας μέσα στις δύσκολες συνθήκες που βιώνουμε.
Ο Αι-Βασίλης επισκέφθηκε την Πέμπτη 23 Δεκεμβρίου 2021 το 1ο Γυμνάσιο Σερρών και μοίρασε σε όλα τα τμήματα το κέρασμα του Συλλόγου Γονέων και κηδεμόνων, καθώς οι μαθητές παρακολούθησαν βιντεοσκοπημένη την Χριστουγεννιάτικη γιορτή που ετοίμασε η φιλόλογος κ.Τζιντζή Θεοδώρα και στη συνέχεια στα εσωτερικά προπύλαια με επιμέλεια της καθηγήτριας Μουσικής η χορωδία του Α1 και Α4 τραγούδησαν χριστουγεννιάτικα τραγούδια και έψαλλαν τα κάλαντα!
Όπως τόνισε η Διευθύντρια του σχολείου “η πίστη στο θαύμα και την αγάπη μπορεί να μεταμορφώσει τον καθένα μας”!
Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες που συμμετείχαν στα δρώμενα και στη χορωδία!
Καλά και ευλογημένα Χριστούγεννα και με υγεία και αισιοδοξία να υποδεχτούμε το νέο έτος
Αρέσει σε %d bloggers: