7οι Αγώνες Γλωσσας με τίτλο “Η γλώσσα μου………ο κόσμος μου”

Το 1ο Γ/σιο Σερρών συμμετείχε στους 7ους Αγώνες Γλωσσας με τίτλο “Η γλώσσα μου………ο κόσμος μου”που διοργάνωσε ο σύλλογος Αποφοίτων Φιλοσοφικής σχολής Α.Π.Θ “ΦΙλολογος”σε συνεργασία με τους συμβούλους Εκπαίδευσης Φιλολόγων της Κ.Μακεδονιας.
Η ομάδα που εκπροσώπησε το σχολείο μας αποτελούνταν από τους μαθητές:Μόσχου Θωμά(Γ1),Μπογιατζή Χριστίνα(Γ1),Καλλιπόση Ηφαιστίωνα(Γ1),Τζαμπάζη Θεοδωρο(Β3)Χατζηευστρατιαδη Παυλο(Α2) που είναι μέλη των δύο ομίλων ρητορικής που λειτουργούν στο σχολείο με υπεύθυνες καθηγήτριες τις κ.Πατσιακα Μαρια και κΤερζη Ειρηνη και οι οποίοι έχουν ως στόχο την ενίσχυση του ενδιαφέροντος των μαθητών για τη γλώσσα,τη διεύρυνση των γνώσεών τους καθως και την βελτίωση της κατανόησης, παραγωγης και ανάπτυξης προφορικού και γραπτού λόγου.
Συγχαίρουμε τους μαθητές του 1ου Γ/Σιού που εκπροσώπησαν το σχολείο μας και στους θερινούς Αγώνες Γλωσσας ,για την άψογη συνεργασία τους και ευχόμαστε να τιμούν,να αγαπούν και να καλλιεργούν την Ελληνική γλώσσα.

Αρέσει σε %d bloggers: