Ενδοσχολική επιμόρφωση Συλλόγου Διδασκόντων

Ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα ενδοσχολικής επιμόρφωσης των εκπαιδευτικών του σχολείου μας με θέμα:: “Η διαχείριση του πένθους και της απώλειας στη σχολική κοινότητα” την Τετάρτη  13 Απριλίου 2022.

Ευχαριστούμε θερμά την επιστημονική συνεργάτιδα του κέντρου Πρόληψης “ΟΑΣΙΣ” κ.Καλλισθένη Δεμερτζή για την υλοποίηση των επιμορφωτικών σεμιναρίων με βιωματικό και διαδραστικό τρόπο για τους εκπαιδευτικούς που το παρακολούθησαν.

Η δράση υλοποιήθηκε στο πλαίσιο της εσωτερικής αξιολόγησης της σχολικής μας μονάδας και έχει ως κύριο στόχο την ενδυνάμωση των συναδέλφων για την αντιμετώπιση ενός τόσο σοβαρού θέματος που φάνηκε και τραγικά επίκαιρο στα χρόνια της υγειονομικής κρίσης που βιώνουμε. Συντονίστρια του σχεδίου δράσης η εκπαιδευτικός του σχολείου κ. Τερζή Ειρήνη