Αγιασμός Νέας σχολικής χρονιάς 2022-23

Ο Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2022-23 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 8.30 π.μ στον αύλειο χώρο του1ου Γυμνασίου Σερρών χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη Σερρών κ.κ. Θεολόγου..
Οι μαθητές και οι μαθήτριες θα προσέλθουν
8 π.μ -8.15 π.μ και από τις 2 εισόδους του σχολείου.
Μετά τον καθιερωμένο αγιασμό οι μαθητές και οι μαθήτριες θα μπουν σε τμήματα στις τάξεις και θα παραλάβουν στη συνέχεια τα σχολικά τους βιβλία, τα οποία είναι τοποθετημένα σε σακούλες. Καλό είναι όμως αν επιθυμούν να έχουν τη σχολική τσάντα μαζί τους για καλύτερη μεταφορά αυτών. Θα τους δοθεί τέλος πρόγραμμα για την Τρίτη.και θα αποχωρίσουν από το σχολείο.
Η χρήση μάσκας είναι προαιρετική για τους μαθητές/τριες και τους εκπαιδευτικούς και επισκέπτες της σχολικής μονάδας.
Εύχομαι ολόψυχα η νέα σχολική χρονιά να είναι χρονιά προόδου και δημιουργίας για όλους με αισιόδοξη διάθεση και κλίμα αλληλοσεβασμού.
Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ
ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΖΕΤΤΑ