Συμμετοχή των μαθητών του 1ου Γυμνασίου στο Διαγωνισμό Ζωγραφικής της Γερμανικής Πρεσβείας στην Ελλάδα

Για άλλη μια χρονιά μαθητές της Α΄Γυμνασίου συμμετείχαν στο Διαγωνισμό ζωγραφικής της Γερμανικής Πρεσβείας στην Ελλάδα για τη δημιουργία Χριστουγεννιάτικης Κάρτας με θέμα «Χριστουγεννιάτικες Παραδόσεις». Η επιλογή των υλικών και της τεχνοτροπίας ήταν ελεύθερη. Οι πρώτες 20 κάρτες που θα διακριθούν, πέρα από το βραβείο που θα λάβουν, θα ταξιδέψουν ως ηλεκτρονικές κάρτες σε όλους τους παραλήπτες της ηλεκτρονικής αλληλογραφίας της Γερμανικής Πρεσβείας!

Συγχαίρουμε τους μαθητές/τριες μας Μαριαλένα Τσέπελα, Νυκτόπουλο Δημήτριο, Μαργαρίτη Χρύσα και Τσονίδου Ερμιόνη για τη συμμετοχή τους και για τις όμορφες δημιουργίες τους.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε εδώ:
Διαγωνισμός ζωγραφικής για τη δημιουργία Χριστουγεννιάτικης κάρτας! – Deutsche Vertretungen in Griechenland (diplo.de)

Οι κάρτες μας

Αρέσει σε %d bloggers: